Ale o co chodzi z Leśnymi Kumplami?

Jestem mamą trzech dorosłych synów i wiem, jak ważne jest rozwijanie pasji poznawczej w młodym człowieku. Niejednokrotnie przekonałam się, że czas poświęcony m.in. na wspólne wycieczki z dziećmi jest bezcenny.

Gdy przyszedł na świat mój pierwszy wnuk, jak każda babcia, chciałam podarować mu nietuzinkową maskotkę. Znalezienie ciekawej zabawki było bardzo trudne, ponieważ te dostępne na rynku są milutkie, mięciutkie, kolorowe, ale ja szukałam czegoś innego. Myślałam o zwierzętach mieszkających w naszych okolicach, w pobliskiej puszczy. Miałam w głowie obraz przytulanki, która mogłaby być głównym bohaterem moich opowieści snutych w trakcie wspólnej zabawy. Przecież o zwierzętach można opowiadać wiele historii, które nigdy się nie znudzą.

Tak powstali Leśni Kumple – przytulanki z naszego ekosystemu. Maskotki mające jak najbardziej przypominać prawdziwe zwierzątko. Każdego Kumpla zaprojektowałam i uszyłam osobiście, nadając mu indywidualny charakter. Używam tylko polskich materiałów.

Kumple przypominają zwierzątka z prawdziwego lasu. Stąd pomysł, aby dzieci mogły poznać środowisko, w którym żyje jego nowy przyjaciel.

  • Jak nazywa się legowisko niedźwiedzia?
  • Czym różni się nora borsuka od nory lisa?
  • Dlaczego bóbr do nurkowania nie potrzebuje okularków?
  • Ile zębów ma dorosły dzik?

Na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie. Będą tam zdjęcia zarówno Leśnych Kumpli, jak i ich braci, żyjących w lesie.

Każdy Leśny Kumpel ma swoje ekologiczne, wygodne do transportu pudełko, które przyda się także po rozpakowaniu – może służyć za domek lub legowisko. Niech dziecko samo podejmie decyzję, jak je wykorzysta.

Leśni Kumple to coś więcej niż zabawka. To przytulanka, która zainspiruje do odkrywania piękna polskiej przyrody.